Canva – Grafický Editor Zdarma Pro Začátečníky i Pokročilé

Přispíváte aktivně na Instagram, Pinterest nebo jinou sociální síť a dochází vám obsah? Pokud jste se zacházením s grafickými editory na stejné úrovni jako já ( Ostřihnu obrázek, přidám jas, kontrast a dovrším to nehodícím se typem písma ), Canva vás bude zcela určitě zajímat.

Zaznamenali jste úvodní obrázek? Ano, ten je také dělaný v Canvě!

Jednoduchost i výsledek

Je to velmi jednoduchý online editor, který se hodí pro každého, kdo si chce vytvořit vkusně vypadající design bez toho, aniž by za něj musel zaplatit nebo nad ním trávit hodiny.

Grafický editor zdarma nabízí spoustu šablon pro různé typy obsahu, rozdílné velikosti plochy, styly písma, vzorů a mnoho dalších funkcí.

Canva je přizpůsobena tomu, aby s ní zvládl zacházet každý. Nebudete-li si jistí tím, že byste fotku/design dokázali zdokonalit sami, můžete zvolit šablonu a jen změnit fotografii s textem.

Jak již je výše zmíněné, program je zdarma a zaplatit můžete maximálně za další šablony a obrázky, ale nebojte se, volně k využití jich mají spoustu. S Canvou můžete tvořit designy jako profesionál… nebo tak alespoň působit!

Co vše skrývá tento grafický program?

Milióny obrázků – tvořit můžete s pomocí velké nabídky obrázků, vektorů a ilustrací. Najdete tam zdarma i placené. Přestože zdarma jich je mnoho, koupení pár vektorů/obrázků vaši peněženku nebude moc bolet. Pohybuje se to okolo 1 dollaru.

Filtry na fotky – Canva nabízí jak nastavené filtry, tak i ty pokročilé na ruční editaci.

Canva - Grafický editor zdarma

Ikony a tvary – Vybrat si můžete z velkéhu výběru různých elementů jako jsou rámečky, ikonky, tvary a další.

Canva - Grafický editor zdarma

Styly písma a šablony – Typy písma stále přibývají a stejně tak zajímavé šablony.

Canva - Grafický editor zdarma

Jaké šablony zde najdete?

Canva poskytuje rozměrově ideální šablony pro sociální sítě jako Instagram, Pinterest, Twitter, úvodní obrázek facebooku a spoustu dalších. Poté tam najdete různé dokumenty, obaly na knížky, pozvánky, karty, prohlášení, bannery, reklamy, menu, loga, blogy, rady k hubnutí nebo infografiky.

Canva - Grafický editor zdarma

Tak, tím jsme si představili základní funkce Canvy a co dokáže. Zezačátku se to může zdát složité, ale nebojte. Jakmile vyzkoušíte jeden design a okoukáte všechny funkce, práce v Canvě pro vás bude hračka!

Připraveni vytvořit si cvičný post na Instagram?

1) Klikněte na: Vytvořit design, najděte posty sociálních sítí a vyberte Instagram post ( 1080 px x 1080 px) – řídit se můžete podle předchozího obrázku, kde vidíte Instagram post nahoře v pravém rohu.

2) Objeví se vám místo, ve kterém budete pracovat. Nalevo vidíte všechny možnosti editoru. Jelikož začínáme a nechceme dělat nic složitého, zástaneme u vybrané možnosti – Layouts (šablony).

Canva - Grafický editor zdarma

3)Momentálně je jen na vás, jakou si vyberete. Najeďte na šedou plochu a sjíždějte dolu. Tím se vám objeví nové možnosti. Pokud nemáte v plánu žádnou šablonu kupovat, koukejte pouze na ty, co mají nápis: Free (Zdarma).

Klikněte na šablonu, kterou jste vybrali a poté naklikněte původně bílou plochu, na které se vám objeví šablona. Tím ji označíme.

Jako první odstraníme původní obrázek. Napravo v horním rohu můžeme vidět koš. Klikneme na něj a dáme: Delete Image ( Odstranit obrázek).

Canva - Grafický editor zdarma

4) Na obrázku níže vidíme, jak bude vypadat pracovní plocha po odstranění obrázku. Následně se přesuneme do šedé plochy, kde naklikneme Uploads ( nahrát) a nahrajeme vlastní fotografii, kterou si přejeme použít.

Samozřejmě je potřeba brát ohled na fakt, že máme bílý text ( pokud nemáme v plánu změnit barvu).

Canva - Grafický editor zdarma

5) Kliknete na nahranou fotku a ta se vám zobrazí na šabloně. Aby se vsunula do pozadí, musíte na ni kliknou a myší ji „posunout“ do boku. Tím se vám usadí na pozadí šablony.

Pokud se vám nelíbí usazení obrázku, dvakrát klikněte na plochu a zobrazí se vám formát obrázku, který můžete zvětšovat a posouvat. Pro uložení pozice nakonec kliknete na fajfku, která se zobrazí v nahoře v levém rohu.

Canva - Grafický editor zdarma

6) klikněte na text a jenoduše ho přepište. Přejete-li si změnit formát textu či velikost, v horní kolonce máte spoustu možností. Pokud jste ale začátečník, nedoporučuji měnit text, jelikož cit pro volbu textu přichází až se zkušenostmi.

Canva - Grafický editor zdarma

7) Klikněte na Download ( Stáhnout ), ponechte formát PNG, pokud si nepřejete jiný a máte svůj vlastní post na Instagram! Zde můžete vidět výsledek, který vznikl bez větších starostí během 5i minutek.

Canva - Grafický editor zdarma

Stejným způsobem můžete vytvořit jakýkoli druh postu či dokumentu, který Canva nabízí! Jednoduché, že?

Přejete si další podobný návod na práci s Canvou? Tento grafický editor je snadný, zdarma a nabízí spoustu možností, které vám mohu představit v dalších částech. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte a zeptejte se.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..