Jak zrušit účet na instagramu? (Smazání i Dočasná Deaktivace)

 Zrušit účet na instagramu.

 

Tak jste si nakonec řekli: „Dost!“. Nezáleží na tom, jestli máte s instagramem špatné zkušenosti, potřebujete si dát pauzu od virtuální reality nebo se vám nedaří získat takové množství sledovatelů, které jste si vysnili. Prostě jste se rozhodli zrušit účet na instagramu. Instagram nám pro to poskytuje rovnou dvě možnosti. Dočasnou deaktivaci nebo trvalé smazání účtu.

Smazat i deaktivovat účet je velmi snadné a proto se nemusíte obávat, že by jste to nezvládli. V tomto článku vám podrobně popíši obě možnosti a zároveň vysvětlím, co se stane s vaším dosavadním profilem a jeho obsahem, aby jste poté nebyli překvapeni výsledkem.

 

Jak deaktivovat účet na instagramu?

 

Co se stane s vaším profilem?

Tuto metodu použijete, pokud budete chtít deaktivovat profil pouze dočasně. Nemusíte se bát, že by jste ztratili nějaký obsah z profilu. Všechny fotografie, komentáře, lajky i sledovatelé vám zůstanou, ale váš profil se stane skrytým před ostatními uživateli.

Profil můžete kdykoli obnovit jednoduše tak, že se přihlásíte k účtu a potvrdíte jeho aktivaci. Osobně ale doporučuji si s deaktivací moc nezahrávat. Algoritmy instagramu jsou nepředvídatelné. Budete-li mít účet neaktivní příliš dlouhou dobu, instagram se může rozhodnout ho definitivně zrušit, stejně jako v případě, pokud ho budete pravidelně deaktivovat každý týden.

Pokud máte v plánu se na instagram v budoucnu vrátit, doporučuji využít možnosti soukromého účtu. Rozhodnete-li se pro deaktivaci a máte na profilu fotky, o které by jste neradi přišli, raději si je stáhněte do mobilu nebo počítače. Nikdy nevíte, co se může stát.

 

Kroky k dočasné deaktivaci profilu:

 1. Jelikož se z aplikace instagramu nedá deaktivovat účet, přihlašte se na instagram z počítače nebo mobilního prohlížeče.
 2. Po přihlášení se vám zobrazí vaše zeď. Přejděte na svůj profil pomocí panáčka ( Mobil – v pravo dole, počítač – v pravo nahoře ).
 3. Klikněte na možnost – upravit profil.
 4. Přejeďte až na konec a dole v pravo klikněte na nenápadný text: Dočasná deaktivace vlastního účtu.
 5. Objeví se vám nabídka: Proč chcete svůj účet deaktivovat? Vyberte vhodnou odpověď a znovu zadejte své heslo. Nezapomeňte, že možnost deaktivace se zobrazí až poté, co z nabídky zvolíte nějaký důvod.
 6. Kliknutím na Dočasnou deaktivaci účtu potvrdíte své kroky a máte splněno.

Postup na mobilu i počítači je stejný:

Dočasná deaktivace účtu na instagramu

 

Jak zrušit účet na instagramu?

 

Když používám slovo zrušit, mám tím namysli nadobro smazat. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, jste si naprosto vědomi faktu, že se svým profilem se už nikdy neuvidíte. Jakmile zrušíte účet na instagramu, trvale se smaže váš profil, fotky, komentáře, lajky, videa i sledovatelé.

Smazaný účet nelze znovu aktivovat. Jakmile se ho jednou rozhodnete trvale odstranit, ztratíte i možnost se zaregistrovat pod stejným uživatelským jménem. Je to prěsně to, co chcete udělat? Tím pádem si pozorně přečtěte následující kroky:

 1. Použijte buďto prohlížeč na mobilu nebo počítači, jelikož stejně jako u předchozí možnosti platí, že přes aplikaci na mobilu smazat profil nelze. Jděte na stránku, která umožňuje zrušit účet na instagramu.
 2. Nejste-li přihlášeni, zobrazí se vám výzva k přihlášení.
 3. Z nabídky: Proč chcete svůj účet odstranit, vyberte vhodnou odpověď a poté zadejte své heslo pro potvrzení. Možnost trvalého smazání účtu se zobrazí jakmile vyberete odpověď.
 4. Klikněte na možnost smazat účet natrvalo.

 

Zrušit účet na instagramu

 

Blahopřeji, momentálně jste oficiálně bez instagramu a kdo ví, třeba jste se tímto krokem posunuli dál v životě. Pokud máte nějaké otázky, neváhejte a zeptejte se v komentářích.

 

 

ZDARMA analýza
Zcela nezávazně Vám do několika dní vypracuji zhodnocení webové stránky a sociálních sítí. Spolu s tím poradím základní opatření, jak se vyvarovat chybám.
Nebudu spamovat na Váš email. Stejně tak nebude prodán ani sdílen s někým dalším.

1 komentář u “Jak zrušit účet na instagramu? (Smazání i Dočasná Deaktivace)

 1. maybeakismet Reagovat

  Super článek, nedávno jsem to zrovna hledal.

Napsat komentář