Jednoduchý návod, jak vytvořit populární Insta Stories ( 2018 )

Jednoduchý návod,jak vytvořit populární insta stories (2018)

Insta stories jsou velkou fackou do tváře Snapchatu. Facebook měl delší dobu zálusk na Snapchat a chtěl ho odkoupit, jenže to se mu nepodařilo. Nakonec přišel s vlastním řešením, které se nakonec ukázalo jako velký problém pro Snapchat. Prakticky zkopíroval jeho funkci a začal ji nabízet ve vlastních aplikacích. Bohužel pro Snapchat se tato funkce v instagramu velmi uchytila a přebrala značnou část jeho uživatelů.

Instagram je místo, kde se sdílí okamžiky z života, ať už reálného, nebo fiktivního. Spousta příspěvků je editováno a situace, za kterých vzniknuli, rozhodně neodpovídají kráse vyplývající na fotce. A pak se objevili instagram stories.

 

CO JE TAK VÝJIMEČNÉHO NA INSTA STORIES?

 

Jedná se o způsob, jakým mají sledovatelé i ostatní uživatelé instagramu příležitost nahlédnout do reálného života za instagramem. Naskytují se nové možnosti, kdy vidí osobu v živém vysílání, nebo pohybu. Vidí, že se člověk pohybuje venku, jaké má okolo sebe prostředí, jakým způsobem se chová a vyjadřuje. Insta Stories upevňují vztahy s followery a nabízí spoustu nových příležitostí.

navod na Insta stories (1)

Velká výhoda funkce je, že máte možnost nahrávat jak často si přejete a lidé to nebudou považovat za spamování. Pokud budete na profil nahrávat fotku každých pět minut, nejen, že to instagram vyhodnotí jako špatnou manipulaci, ale i pro vaše sledovatele se to stane otravné. Přece jen, kdo by chtěl mít zaplavenou zeď jedním člověkem?

Oproti tomu se od Instagram stories naopak očekává, že je budete využívat co nejvíc. Stories nepůsobí jako spam, lidé je uvítají, jelikož se jedná o aktuální dění, a algoritmus instagramu tím potěšíte, jelikož jste aktivní. Budete-li mít štěstí, možná se stories ukáže i těm, kteří o vaši existenci zatím ještě netuší. Je to výhra všech zúčastněných stran.

 

ZAČNĚTE S PŘÍBĚHY:

 

JAK PŘIDAT FOTKU DO INSTA STORIES?

Existují 3 způsoby, jak se dostat do příběhů. Všechny z nich začínají na vaší zdi s příspěvky.

1. Přejeďte prstem z leva do prava a váš příběh může začít.

2. Další způsob je takový, že kliknete na ikonku fotoaparátu v levém horním rohu.

3. Poslední možnost je taková, že kliknete v horní části zdi na vaši ikonku. Tento způsob funguje jen při prvním příběhu dne. Pokud chcete přidat další stejným způsobem, přejděte na vás profil a a klikněte na vaši ikonku.

zapnutí Insta stories

Naskytne se vám příležitost vložit buďto existující fotku, či pořídit novou. Pokud si přejete vložit fotku, jednoduše přejeďte po obrazovce prstem nahoru, a zobrazí se vám fotky z galerie. Chcete-li se přímo vyfotit do stories, udělejte své oblíbené selfie a klikněte na kulaté tlačítko ve spodu, uprostřed displeye.

DALŠÍ FORMÁTY PRO PŘÍBĚHY NA INSTAGRAMU:

Pokud si nepřejete vložit fotografii či selfie, instagram nabízí další zajímavé alternativy, které ocení vaši sledovatelé. Díky nim budete působit kreativně, zajímavě a lidé si uvědomí, že jste opravdová osoba.

1. ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ

Tato událost je pro followery jedinečná příležitost, kdy vás mohou vidět v reálném čase, zeptat se vás na otázky a popovídat si s vámi. Přestože instagram ukáže, že máte živé vysílání, je dobré dát několik hodin před vysíláním příběh s oznámením, že v danou hodinu půjdete živě.

2. BOOMERANG 

Jedná se o 3 sekundovou smyčku, která se opakuje pořád dokola. Jedna z nejvíce oblíbených forem, která se používá. Je to velmi hravé a pokud nejste typ, který by rád natáčel video nebo živě komunikoval, je to jedno z nejlepších řešeních.

3. PŘEHRÁVÁNÍ POZPÁTKU

Podržením tlačítka pořiďte video nebo ho nahrajte jedním kliknutím bez držení.

4. HANDSFREE

Funkce, která vám umožňuje natočit 15cti sekundové video, aniž byste u toho museli držet tlačítko uprostřed. Tím pádem máte volnost při nahrávání videa pro vaše insta stories.

5. SUPERZOOM

Klikněte kamkoli na obrazovku a tím vyberete místo, které si přejete přiblížit. Poté začnete natáčet kliknutím na kolečko.

6. TEXT

Novější funkce, která umožňuje napsat pouze text bez fotky. Hodí se převážně na oznámení nebo výzvě k akci.

 

MOŽNOST VYUŽITÍ FILTRŮ

Jakmile máte vybranou či vyfocenou fotku, máte možnost ji ještě vylepšit jedním z několika Filtrů. Docílíte toho tak, že přejedete prstem z prava do leva přímo na fotce. Jaké v Instagramu objevíte filtry? Například zajímavé názvy podle měst: Oslo, Rio De Janeiro, Tokyo, Lagos, Melbourne, New York a další.

Filtry insta stories

 

VLOŽENÍ ODKAZU

Tato funkce je bohužel omezená pouze pro některé ověřené profily. Není zcela jasné, jestli se instagram rozhodne snížit nároky, ale momentálně je to přístupné pouze pro profily větší než 10 000, které jsou zároveň business profily. Pokud splňujete tyto podmínky, naskytuje se vám jedinečná příležitost, jak followerům usnadnit přístup na vaši stránku, aniž by museli klikat na odkaz v BIO.

 

PSANÍ A NĚKOLIK DRUHŮ KRESLENÍ

navod na Insta stories navod na Insta stories písmoMožnost textu není pouze pro formát příběhu, ale jde vložit i do samotné fotky. Ptáte se jak? Jednoduše klikněte na fotku v insta stories a zobrazí se vám klávesnice. Napište cokoli potřebujete, potvrďte a poté si můžete zvolit úpravu textu. U základního můžete zvolit jakékoli podbarvení i velikost, kterou máte možnost libovolně nastavit.

S omezením textu, ke kterému jste mohli přidat maximálně podbarvení, je ale konec. Insta stories se rozrostly a nyní nám umožňují z výběru několika stylů. Klikněte nahoře na tlačítko a vyberte třeba moderní styl, neon nebo psací stroj. Touto funkcí podporují spoustu kreativních možností, které mohou uživatelé vymyslet. Díky stylu písma máte možnost vyjádřit svou osobnost.

Další možnost, jak přidat text, malůvku, nebo pouze něco zvýraznit, je pomocí funkce kreslení. Naleznete ji v horní části displaye pod ikonkou pera. Klikněte na ikonku a získáte možnost kreslit pomocí prstu přímo na plochu fotky.

Insta stories vám nabízí několik stylů fixů. Každá z nich má jiný vzhled a šířku. Stejně tak můžete manipulovat i s jejich barvami a doslova si s nimi vyhrát. Pokud se vám nepodaří kresba či písmeno tak, jak jste si představovali, snadno ji odstraníte kliknutím na tlačítko zpět, nebo kliknete na funkci gumy.

Můžete zakroužkovat a zvýraznit důležitou část fotografie, nakrestlit symbol či jednoduchý obrázek, a nebo si jen tak kapku vyhrát a vytvořit kreativní příběh.

Kreslení insta stories

 

NÁLEPKY V PŘÍBĚZÍCH

navod-na-Insta-stories

Instagram si stále hraje se svými funkcemi a právě nálepky se mění nejčastěji, aby byly stále aktuální. V tomto seznamu naleznete nejen nálepky, které jsou v instagramu stále, ale i insta stories novinky, které přibyli za posledních pár měsíců. 

Jsou dvě možnosti, jak se dostat k nálepkám:

1. Buďto klikněte v horní části displeye na ikonku „smajlíka“

2. Ve chvíli, kdy budete mít zvolenou fotku, přejeďte prstem od zdola nahoru.

 

 

POJĎME SE PODÍVAT NA NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH NÁLEPEK A NOVINEK:

 

AKTUÁLNÍ ČAS A VENKOVNÍ TEPLOTA

Pokud si vyberete, že u svého příběhu chcete ukázat aktuální čas, jednoduše vyberete časovou nálepku a dáte ji kamkoli na fotku. Poté máte možnost dvakrát kliknout na ikonku a zobrazí se vám jiný vzhled času.

Úplně stejným způsobem můžete pomocí nálepky ukázat venkovní teplotu. Jsou u vás rekordní zimy nebo naopak tepla? Ukažte to svým sledovatelům a přidejte k tomu nějakou historku nebo emoce. I takováto jednoduchá věc je může velice potěšit. 

 

PŘIDÁNÍ LOKACE A HASHTAGU PŘÍMO DO STORIES

hashtag nálepkaMožnost vložení lokace či hashtagu otevřelo spoustu nových možností pro uživatele. Jakmile vložíte jednu z těchto možností do fotky či videa, ukáže se vaše insta stories i ve vyhledávání. Vaše stories nebude viditelné pouze pro vaše sledovatele, ale i ostatní uživatelé dostanou příležitost objevit váš profil.

Například, pokud budete postovat příběh z restaurace v Praze, tak tagnete lokaci Prahu pro svůj příběh, a vaše story bude přístupna pro každého, kdo zrovna sleduje příspěvky pro Prahu.

To stejné platí i pro hashtag. Pokud využijete hashtag v insta stories, bude volně přístupné ve vyhledávání daného tagu. Jedná se o velké pozitivum nejen pro firmy, ale stejně tak pro ty, kteří touží po růstu profilu.

 

 

 

VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOST ANKET

Anketa Insta storiesJedna z nejlepších funkcí, kterou instagram mohl přidat do příběhů. Skoro každý člověk miluje hlasování. Představte s, že máte možnost vybrat, jaký svetr si koupí nějaká známá osobnost. Hlasovali byste? Samozřejmě! Jelikož nejen že se vás ptá na váš názor, ale stejně tak toužíte zjistit, jak hlasovali ostatní.

Anketa je nástroj, jak vyzvat vaše sledovatele k akci. Zeptejte se jich na jejich postoj, názor či radu. Zjistíte jejich chování a výrazně tím zvýšíte jejich zájem o váš profil. Lidé si přejí být zapojeni do vašeho života, a díky správně zvoleným anketám jim dáváte příležitost.

Ankety jsou zábavné jak pro vás, tak pro vaše sledovatele. Zajímavé je to, že máte příležitost vidět, jak jednotliví followeři hodnotí. Máte-li zájem zvýšit zapojení vašich fanoušků a dozvědět se zajímavé informace, tohle je pravá funkce pro vás.

 

 

TÉMATICKÉ NÁLEPKY A SMAJLÍCI

Proč je zahrnuji dohromady? Smajlíci zůstávají stejní jako na vaši klávesnici, ale tématické nálepky se každou chvíli mění v závislosti na událostech. Blíží-li se velikonoce, pravděpodobně budete mít možnost vajíček či zajíčků, je-li zima a vánoce, nálepky budou stylizované do věcí spojenými s vánoci a zimním obdobím. Stories aktivně ukazují podporu pro LGBT komunitu a mají pro ně speciální nálepky, které nemizí.

V letošním roce 2018 instagram oznámil novou funkci, díky které bylo možné přidávat do stories gify, ale to se pravděpodobně natolik neosvědčilo, jelikož tuto funkci momentálně nenabízí. Nikdy nevíme, co nového nám tato aplikace představí. Je možné, že testuje další možnosti, jak zařídit, aby gify uživatele více zaujali a dali jim důvod je využívat.

 

JAK NAHRÁT INSTA STORIES?

Ve chvíli, kdy jste přesvědčeni, že je příběh dokončen, klikněte na šipku v pravém dolním rohu. Instagram vám dá na výběr, komu si přejete ukázat svoje stories. Pokud chcete stories zobrazit pro každého, nemusíte nic upravovat. Nechte označen „Váš příběh“ a pokračujte odesláním a publikováním příběhu.

 

Je váš příběh soukromý? Jednoduše ho sdílejte pouze se svými přáteli. Pod vaším profilem se vám zobrazí profily lidí, se kterými sdílíte soukromé zprávy. Naklikněte si uživatele, kterým si přejete příběh poslat a potvrďte. Tímto krokem jim vaše stories pošlete přímo do zpráv.

Nahrál se váš příběh správně? Přejděte na vaši zeď. Pokud je vaše ikonka v horní části displeye obkroužená růžově, znamená to, že váš příběh je sdílený se světem a ostatní uživatelé ho mohou vidět.

Zobrazí-li se vám chyba při nahrávání, ničeho se nelekejte. Klikněte na svou ikonku a zobrazí se vám nepovedené nahrání. Najeďte na tři tečky a vyberte možnost nahrát znovu. Jakmile se akce vydaří, vyzkoušejte se sami podívat na svůj příběh a zkuste se zamyslet nad tím, jak na vás působí. Díky tomu můžete získat další nápady na příští insta stories.

 

ODSTRANĚNÍ PŘÍBĚHU 

Pokud se rozhodnete, že se vám příběh nelíbí, jednoduše ho můžete odstranit. Přejděte na váš příběh, zvolte tři puntíky v dolním rohu napravo a vyberte první možnost z nabídky: Odstranit.

 

JAK ZJISTÍM, KDO SI ZOBRAZUJE MOJE INSTA STORIES?

Ve chvíli, kdy si nějaký follower či uživatel zobrazí vaši stories, se v dolní části objeví ikonka oka. Klikněte na ní a tím zobrazíte veškeré profily, které se podívali na konkrétní příběh. Stejně tak se vám ukáže i počet lidí. Budete-li mít v příběhu nálepku ankety, zobrazí se vám i statistiky toho, jak jednotlivé profily hodnotily. Pokud si přejete, aby si nějaká osoba nemohla zobrazovat vaše příběhy, klikněte u ni na křížek.

navod na Insta stories zobrazení

 

 

JEDNA Z NOVINEK NA INSTAGRAM STORIES : ARCHIVACE A VÝBĚR Z PŘÍSPĚVKŮ

Za dobu, co jsou stories na světě, se z nich stal jeden z nejlepších způsobu, jak vyjádřit svou osobnost. Jenže jelikož příběh trvá pouze 24 hodin, nikdy nebyla příležitost, jak si ho ponechat. A právě to se instagram rozhodl změnit.

Jakmile uplyne 24 hodin, vaše příběhy se nyní automaticky ukládají do archivu. Právě tato funkce vám značně ulehčí, pokud si chcete připomenout své zážitky, sdílet jako příspěvek nebo je připnout na váš profil.

Jak se dostanete do archivu? Na vašem profilu klikněte na ikonku archivu a odtud si můžete vybrat mezi příspěvky a stories.

 

CO TO JSOU PŘIPNUTÉ INSTA STORIES, KDE JE NAJDETE A JAK JE VYTVOŘIT?

Jedná se o vámi vybrané příběhy, které se zobrazí v nové sekci profilu, přímo pod vaším BIO (Popis profilu). Přejete si mít na vašem profilu ukázané vaše nejoblíbenější stories a více tím stylizovat a zosobnit profil? I to vám už instagram umožňuje.

Pokud si přejete připnout stories k vašemu profilu, klikněte na bílou bublinu „plus“ pod popisem vašeho profilu. To vás přesměruje do archivu příběhů. Vyberte ten, který si přejete připnout pod vaše BIO, zvolte jeho úvodní obrázek a přidejte k němu název. Poté potvrďte.

Chcete změnit pořadí příběhů nebo nějaký odstranit? Chvilku ho podržte a můžete s nimi jednoduše manipulovat, přesouvat či je odstranit.

Příběhy jsou jednou z nejlepších příležitostní, jak sdělit svým sledovatelům story vašeho života či podniku. Můžete z toho vytvořit zajímavou cestu, kterou jste si museli projít, abyste se mohli dostat tam, kde jste teď. Vznikne tak loayalita a důvěra. Lidé vás začnou považovat za profil, kterému mohou věřit, a proto se budou vracet.

Archiv příběhů

 

UŽ ZNÁTE VŠECHNY ZAJÍMAVOSTI A NOVINKY NA INSTA STORIES?

Instagram je aplikace, která se stále snaží vytvářet něco nového. Právě proto není překvapující, že skoro každou chvíli přichází s nějakou novinkou pro své uživatele. Algoritmus si velmi váží uživatelů, kteří neváhají a jakmile se objeví nová funkce, začnou ji aktivně využívat. Právě proto byste i vy měli dodržovat nevyřčená pravidla, které si instagram nastavil, a doufat, že tentokrát vy budete ti šťastní, které instagram ocení.

Osobně se věnuji sociálním sítím a instagramu více než 2 roky, za které se v aplikaci provedlo velmi mnoho změn. Pro firmy a osoby, kteří nemají čas trávit hodiny studováním instagramu a následným spravováním, nabízím své služby. Pokud si přejete vybudovat profil s velkou základnou aktivních fanoušků, bude vás to stát čas. Ale věřte tomu, že se nejedná o nepřekonatelnou překážku.

Máte-li nějaké dotazy ohledně insta příběhů nebo si přejete něco dodat k článku, neváhejte a napište komentář. Stejně tak jako mě zajímá váš názor, tak vám ráda poradím s čímkoli, na co budu znát odpověď.

 

6 komentářů Přidat své
 1. Ahoj, zajímalo by mě, jak pridam do stories delší video aby se rozdělilo na ty 15 sekundove části. Děkuji za radu .

  1. Ahoj Vando,

   Instagram bohužel nedokáže rozdělit video automaticky. Jsou dvě možnosti: sestříhat video ručně na 15i sekundové části nebo využít aplikaci. Pokud se ti nechce pouštět do stříhání, tak mohu poradit buďto aplikaci Story Splitter nebo Story Cutter. U story Splitteru jsou na výběr možnosti rychlého a pomalejšího sestřižení, ale pro lepší výsledek doporučuji využít pomalejší verzi. Ten vytvoří z videa několik 15i sekundových částí. Story Cutter je obecně známější, ale zase vytvoří pouze 10i sekundová videa – delší jsou v placené verzi.

 2. Ahoj, zajímalo by mě, jak přidám do vybraných stories insta příběh, který nemám v archívu ? Bohužel, můžu přidat insta příběh pouze od září 2018 … A ty, co jsem zveřejnila před tímto datumem jsem v archivu nenašla …
  Děkuji Radka

  1. Ahoj Radko,

   Pokud se nic nezměnilo během posledních týdnů, příběhy nahrané před zářím 2018 přidat nejdou – Pravděpodobně se neukládaly do archivu, takže po nich není žádný záznam. Do vybraných stories jdou bohužel přidávat jen věci z archivu, takže jediné řešení bude vytvořit nový příběh a následně ho tam přidat.

   Přeji hezký den,
   Zuzka

  1. Ahoj Evo,

   jsou dvě možnosti. Jedna je při psaní, kdy se na levé straně objeví bílá linka s posuvníkem. Tím jednoduše změníš velikost podle potřeby. Další možnost je, že potvrdíš text a následně s ním manipuluješ pohybem dvou prstů k sobě, nebo od sebe.

   Přeji hezký víkend,
   Zuzka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..