Vero vs. Instagram – Co to je Vero a nahradí Instagram?

Vero vs. Instagram – Co to je Vero a nahradí instagram?

Nastal čas, kdy si i velká sociální síť jako instagram musí začít dávat pozor. Mezi lidmi se totiž velmi rychle začíná šířit nová sociální síť Vero. Momentálně se nedá soudit, jak tato platforma dopadne, ale na internetu panuje velké vzrušení z toho, že má Vero blízko tomu se stát další nejpopulárnější sociální sítí.

Pokud se stejně jako já pohybujete ve světě instagramu nebo jste jeho uživatel, určitě jste zaznamenali spoustu nepříjemných věcí, které se na této platformě v posledních měsících odehrává.Vero

Instagram se každým týdnem stává méně přátelským pro své uživatele. Algoritmus je nepředvídatelný a prakticky si s fotkami a uživateli dělá co chce a to ani nemluvím o tom, že se na osobních zdích a ve stories objevují reklamy a nabízené stránky na sledování, které mají působit nenápadně a manipulovat s uživateli.

Právě proto spoustu lidí upřednostňuje takové platformy, ze kterých získají pocit, že se opravdu mohou spojit s lidmi. A od toho tu je sociální síť Vero, která lidem poskytuje spojení všech sociálních sítí a přináší nový zážitek bez skrytých reklam a omezení.

 

CO TO JE VERO?

Vero je mobilní aplikace, na které můžete sdílet fotky, odkazy, muziku, knihy, televizi a dokonce i filmy. Ve spojení všech těchto funkcí je vytvořena sociální síť, která je něco mezi instagramem a facebookem.

Sociální síť Vero má jedno velké pozitivum, díky kterému se liší od ostatních sociálních sítí. Ve svém prohlášení na webových stránkách napsali, že se rozhodli vytvořit něco více autentického. Sociální síť, na které můžete být sami sebou. Jelikož slovo Vero. Znamená „Pravda“.

Význam tohoto prohlášení je takový, že aplikace Vero neobsahuje žádné algoritmy, manipulace, botování, reklamy a vaše příspěvky se zobrazují chronologicky. Zní to velmi jednoduše, ale právě v těchto bodech je Vero unikátní.

 

V ČEM JE DÁLE VERO JINÉ?

 

chytřejší Vero Spojení

 

Vero-Postování

Nejen, že můžete sdílet spoustu různých věcí, jak je tu už zmíněno, ale stejně tak si můžete vybrat, s kým přesně chcete daný příspěvek sdílet. Tvůrce Sociální sítě si dobře uvědomuje, že ne každý příspěvek je pro každého, a proto vzniklo tzv. Chytřejší spojení: Blízcí přátele, přátele, známost a sledovatel.

Při každém postnutí si můžete vybrat, s kým přesně chcete tento příspěvek sdílet a dokonce máte možnost filtrovat příspěvky od ostatních. Nelíbí se vám muzika, kterou sdílí váš kamarád? Jednoduše si vypněte zobrazování!

Jedna z věcí, čím má být v budoucnosti Vero rozdílné od Instagramu je ten, že neplánuje být zdarma napořád. První milion uživatelů, kteří se přihlásili do aplikace, získali zdarma přístup na celý život. V plánu je předplatné na rok, které má být jen v podobě malé částky.

 

 

ZASLOUŽÍ SI VERO BÝT ÚSPĚSNÉ?

Ve skutečnosti se nejedná o novou aplikaci. Existuje již od roku 2015, ale právě letos získala velký ohlas, kdy byla aplikace několik dní na prvním místě v Play Store a iOS Store. Její největší zbraní je, že nemá žádné algoritmy a reklamy, což je u instagramu velmi kritizované.

O Veru se začalo psát snad na všech sociálních sítích. V důsledku slibu, že první milion přihlášených uživatelů získá členství zdarma na celý život, se aplikace stala velmi chtěnou. Podařilo se jim vytvořit správná lákadla pro lidi a pocit, že tato příležitost se může kdykoli vypařit.

Jedná se o jednoduchou aplikaci s moderním vzhledem. Na tmavším rozmazaném pozadí jsou obrázky výraznější a přehlednější. Stejně jako Vero si představuji instagram či facebook, kdyby se ho pokusil přetvořit nějaký designer nebo umělec.

Vero-iPhone-Pozadí

Úžasná věc na Veru je ta, že se lidé nemusí přehnaně snažit, aby objevili váš profil. Váš příspěvek se objeví pod hashtagama, které jste použili a to v čas, kdy jste ho publikovali.

Vero do světa sociálních sítí rozhodně přináší svěží styl. Lehce se podobá začátkům facebooku, kdy ještě nevěděli, jakým stylem na něm plánují vést business.

 

JAK VERO FUNGUJE?

V tomto případě je funkčnost velmi podobná Instagramu, ale přesto je to kapku jiné. Základ je pořád stejný: Likování, komentování, sledování a hledání obsahu, který vás zajímá. Rozdíl je jejich prohlášení a styl, jakým se chtějí zapsat do světa sociálních sítí.

Zatímco instagram nabízí přesměrování na stránku pouze ze stories v podobě „Swipe up“, kdy musíte mít business profil a alespoň 10 tisíc followers, Vero umožňuje přidávat linky každému uživateli. Pro člověka, který má daleko k takovému profilu na instagramu, je tato možnost naprosto jedinečná.

 

NEVÝHODY TÉTO SOCIÁLNÍ SÍTĚ

vero-app

Jedna z největších zádrhelů pro Vero může být to, že ji mají v plánu zpoplatnit. Spousta lidí nechce utrácet ani za oblečení, natož za aplikaci. Existuje mnoho sociálních sítí, které jsou zdarma, tak proč za tuhle platit?

Osobně si nemyslím, že by to nutně musel být důvod neúspěchu. Lidé touží po podobné aplikaci, která poskytuje možnost pro sdílení naprosto všeho, s kým chtějí a ještě k tomu bez algoritmů a nucených reklam.

Je velké množství podniků, bloggerů a lidí, kteří jsou ochotni zaplatit menší částku za to, že mohou být součástí všestranné sociální sítě, jelikož v tomto případě je velká pravděpodobnost návratnosti investice.

Problém aplikace může být takový, že je stále ještě malá. Lidé mohou váhat s registrováním do aplikace, jelikož na ostatních sítích mají větší rozjeté profily a na Veru by museli začínat naprosto od nuly.

Dalším problémem je časová náročnost, jakou si sociální sítě vyžadují. Už teď má každý člověk minimálně dvě sociální sítě, na kterých tráví podstatnou část života. Je vůbec dostatek času na to, aby se mezi ně přidala nová aplikace? Nahradí Vero některou ze sociálních sítí?

Momentálně má aplikace problémy s bugy, nebo-li chybami, což vede k další části…

 

VERO MOMENTÁLNĚ PRACUJE NA OPRAVÁCH CHYB

Pravděpodobně Vero nebylo připraveno na tak rychlý nárůst popularity, jelikož se jejich systém začal přetěžovat a aplikace začala padat. Uživatelé si stěžovali, že se nejsou schopni přihlásit a celková aplikace nefunguje správně.

vero-app-Sociální sítě

Na jejich přístupu k problémům můžeme vidět, jak se Vero snaží být uživatelsky přívětivá platforma a dodržovat své prohlášení na webu. Velmi rychle se snažili opravit problémy a zajistit svým uživatelům dobrý zážitek při využívání aplikace.

Vero je stále pomalejší, ale každým dnem se snaží napravit chyby a zrychlit se. V nejbližší době určitě přijde velké zlepšení.

 

NAHRADÍ VERO INSTAGRAM?

Upřímně si myslím, že ještě nějakou dobu potrvá, než se popularita instagramu začne snižovat. Instagramu začal drasticky růst od roku 2013 a momentálně nevykazuje žádné znaky toho, že by se něco změnit. Přesto si myslím, že je Vero na dobré cestě a je příjemné vidět aplikaci, která zvládne mírně konkurovat Instagramu.

Už víte, co to je Vero? Co si o aplikaci myslíte? Zaregistrujete se také?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..