10 nejlepších tipů, jak získat Followers na instagramu!

Jsi na instagramu dlouho a stále se ti nedaří získat větší množství followers zadarmo? S tím je teď konec. Na instagramu je spousta lidí a proto je potřeba více snahy, aby se člověk dokázal prosadit a vyniknout mezi ostatními. 

Platforma nabízí mnoho příležitostí jak vybudovat profil se silnými základy, který se bude spolu s nově nabytými zkušenostmi a znalostmi stále vylepšovat, a právě k tomu účelu vznikl tento článek. Dát příležitost všem, kteří touží zjistit, jak být úspěšný na instagramu. 

Těchto 10 ověřených technik spolehlivě pomáhá jak k rychlému růstu followers, tak k tomu, aby se profil objevil co nejvíce uživatelům.

Jak získat followers na instagramu

1.TÉMA PROFILU

Lidé neradi sledují profily, ze kterých není dané specifické zaměření. Každého člověka si přiřadí k určité činnosti, jelikož rádi škatulkují a potřebují vědět, co od profilu očekávat. Stejně tak tím přilákáte ty, kteří milují stejné téma a jsou rádi, když se s nimi podělíte o vaše zkušenosti a zážitky.

2. BIO A NASTAVENÍ MARKETINGOVÉHO PROFILU

BIO je první věc, kterou lidé na profilu uvidí, a proto je tou správnou cestou, jak získat followers na instagramu. Zamyslete se nad tím, jak chcete zapůsobit na potencionální Followery a snažte se stále držet svého stylu.

Nebojte se být kreativní, ale zároveň se zbytečně nerozepisujte. Délka textu není vždy ku prospěchu. Svůj profil NIKDY nenastavujte na soukromý – lidé vás potom nemají šanci objevit.

3. ČEŠTÍ ČI ZAHRANIČNÍ SLEDUJÍCÍ NA INSTAGRAMU

Jedno z prvních rozhodnutí by se mělo týkat právě tohoto problému. Rozhodněte se, kde by se vaši vysnění followeři měli geograficky vyskytovat a dle toho zvolte jazyk pro psaní popisků a tagů.

Budete psát české BIO, popisky a tagy, nebo se rozhodnete cílit na zahraniční publikum, nebo snad obojí? Chcete založit youtube kanál, blog či business? Snažte se skloubit své sítě tak, abyste nabízeli svým followers obsah, kterému dokáží porozumět.

4. SPRÁVNÉ NAČASOVÁNÍ

Před postnutím fotky je důležité si zjistit, v jakém časovém pásmu žijí vaši followers a v jaký čas chodí nejčastěji na instagram. Na internetu je možnost najít spoustu podobných statistik, které vám poskytnou tyto informace.

Proč nahrávat fotku, když jsou lidé v práci či na večírku? Pro využití plného potenciálu je důležité znát chování uživatelů instagramu.

5. FREKVENTOVANÉ POSTOVÁNÍ

Dvě největší chyby, které můžete na instagramu udělat: nahrávat příliš často nebo nenahrávat skoro vůbec.

Nejlepší je vytvořit si systém, po jakém časovém úseku nahráváte, aby si vaši followeři vytvořili zvyk v jakou hodinu nebo po kolika dnech postujete fotografii. Samozřejmě platí pravidlo, že častější nahrávání je prospěšné, ale všeho s mírou.

Nemáte-li dostatek obsahu pro publikování, doporučuji využít grafický editor Canva, ve kterém lze snadno a rychle vytvořit obsah.

6) VYUŽÍVÁNÍ HASHTAGŮ

Jedna z nejlepších možností, jak získat followers na instagramu, jsou hashtagy. Pokud správně zvolíte hashtagy, tak máte šanci nejen obdržet více lajků a komentářů, ale i přilákat nové sledovatele, kteří budou mít podobné zájmy jako vy.

Na jeden post lze využít limit 30i hashtagů, kterým chce instagram zamezit spamování a irelevantnímu cílení. Dáte-li si opravdu práci se zkoumáním a vyhledáváním správných hashtagů, nepřidávejte je k popisku fotky, ale jako komentář. Popisek tak zůstane přehlednější, vkusnější, a na vlivu hashtagů se to nijak neprojeví.

7) KVALITNÍ FOTOGRAFIE

Instagram je založen na sdílení zážitků, přírody, emocí, životní cesty a spoustu dalšími příležitostmi, ve formě fotek. Uživatel se snaží prostřednictvím fotek buďto přiblížit svůj život ostatním nebo vytvořit iluzi dokonalého života, proto je velmi důležitá kvalita, kterou ostatním můžete nabídnout.

Pro kvalitní fotografie je dobré mít také telefon co dobře fotí. Ty nejlepší fotomobily pro vás otestoval portál Testado.cz. Najdete zde zajímavé porovnání mobilů, kvality fotek, ale i funkcí.

Pokud momentálně nemáte finanční prostředky na zakoupení nového mobilu, postačí experimentování a snaha získat ten nejlepší snímek. Z jaké strany je momentálně nejlepší světlo? Z jaké výšky bude snímek nejlépe vypadat? Je tato fotka adekvátní tématu profilu? Odpovědi na tyto otázky mohou být velmi nápomocné.

8) ZAJÍMAVÉ POPISKY

Přestože se jedná převážně o vizuální síť, dobrý popisek může zvýšit nejen počet lajků, ale i komentářů. Instagram zobrazuje fotky ostatním v závislosti na tom, jak jsou oblíbené.

Pokud se vám podaří zaujmout fotkou, správný popisek může zvýšit vaše šance na objevení se v top postech. Nebojte se být osobití a poznejte vaše followers. Občasné otázky pro zvýšení zájmu a vyváženost smajlíků nikdy nebudou na škodu. Lidé zbožňují, když se o ně zajímáte a chtějí s vámi sdílet třeba to, jaký měli den.

9) AKTIVITA

Stejně tak jako vyzývat uživatele ke komentování a lajkování vašich fotek, je potřeba reagovat na jejich komentáře. Pokud se jedná o komentář, na který je těžké vymyslet odpověď, instagram momentálně nabízí možnost lajknutí, kterou je dobré využít.

Uživatel díky vaši odpovědi či lajku získá pocit, že jste si ho všimnuli a vrátí se znovu. Pokud byste chtěli být opravdu precizní, můžete navštívit profily komentujících uživatelů a oplatit jim lajk či komentář.

10) SPOLUPRÁCE

Na instagramu je pousta tématických profilů, které postují fotografie ostatních a mají velký počet followers. Vyhledejte tyto profily a napište jim, že byste rádi byli součástí jejich profilu. Spolu se zprávou je dobré poslat vaši nejlepší fotku, aby měl spravovatel profilu dobrý první dojem.

Některé profily vám neodepíšou, ale jakmile najdete ten správný, jedno postnutí na takovém profilu vám může přivést spoustu lajků a followers zdarma.

UŽ VÍTE, JAK ZÍSKAT FOLLOWERS NA INSTAGRAMU?

Uspět na instagramu vyžaduje čas a úsilí, ale zároveň to není nedosažitelný cíl. Odpověď na otázku, jak se zviditelnit na instagramu a uspět, je obsažena v tomto jednoduchém článku.

Stačí se řídit těmito radami a dalšími, o které se s vámi postupem času podělím, a sledovatelé si za vámi najdou cestu sami.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..